Promocje
Materac Grande 160x200 KOKOS SANITIZED 7 SFREF
Materac Grande 160x200 KOKOS SANITIZED 7 SFREF
879,00 zł 618,00 zł
szt.
Materac Grande 140x200 KOKOS SANITIZED 7 SFREF
Materac Grande 140x200 KOKOS SANITIZED 7 SFREF
849,00 zł 568,00 zł
szt.
Materac Faro 180x200, 7-stref, profilowany 3D
Materac Faro 180x200, 7-stref, profilowany 3D
1 880,00 zł 1 038,00 zł
szt.
Materac Faro 160x200, 7-stref, profilowany 3D
Materac Faro 160x200, 7-stref, profilowany 3D
1 685,00 zł 988,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak właściwie dobrać materac?

Dobrze przespana noc to wypoczęty umysł i ciało oraz zregenerowane siły na następny dzień.

Najlepszy materac to taki który zapewni śpiącej osobie właściwe podparcie kręgosłupa bez względu od pozycji (na boku, plecach lub brzuchu). Uważa się że, zły stan kręgosłupa może być przyczyną aż 60% wszystkich chorób, dlatego dobór odpowiedniego materaca jest tak ważny. Kładąc się na materacu, zwróćmy uwagę, jak dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Powierzchnia materaca powinna być równa i elastyczna, tak aby dokładnie podpierała każdą cześć ciała i pozwoliła pozostać kręgosłupowi w swoim naturalnym kształcie.

Zbyt miękki materac, sprawia że nasz kręgosłup wygina się w nienaturalną dla niego pozycję, wygina się w pałąk jakbyśmy spali w hamaku. Podczas takiego snu, nasze dyski ściskają się, łączą jednostronnie, co sprawie, że odpowiednie dla nich płyny ustrojowe nie docierają nie pozwalając im tym samym na regenerację.

Materac zbyt twardy, podpiera nasze ciało tylko w kilku miejscach co w konsekwencji utrudnia przepływ krwi. Nasze ciało podczas takiego snu potrzebuje częściej zmiany pozycji. Może powodować drętwienie kończyn, a po pewnym czasie nawet trwałe uszkodzenie kręgosłupa.

Idealnie dobrany materac, powinien w jak największym stopniu odciążać kręgosłup. Materac właściwie dopasowany powinien zapewnić kręgosłupowi możliwość naturalnego ułożenia, czyli linię poziomą, kiedy leżymy na boku oraz kształt litery „S”, gdy wypoczywamy w pozycji na wznak lub na brzuchu. Ułożenie takie powoduje swobodny dostęp płynów do naszych przestrzeni między dyskowych, zapewniając całemu kręgosłupowi właściwą regenerację.

Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym, uzależnionym głównie od wagi, od naszych przyzwyczajeń. Dlatego prze zakupem należy się bardzo dobrze zastanowić. Jeżeli różnica wagi między osobami śpiącymi na jednym materacu jest zbyt duża, różnica komfortu między poszczególnymi osobami również będzie. W takim przypadku zalecane jest kupienie, materacy o dwóch różnych twardościach ewentualnie właściwości indywidualnie dopasowane do śpiących na nich osób. Twardość podana przy każdym modelu materaca, określa odczucia osoby o wadze ok. 80 kg, dlatego przykładowo osoba o wadze 50 kg oceni materac średnio twardy jako twardy i na odwrót – osoba 100 kg oceni materac średnio twardy jako miękki.

Osoby o szczupłej budowie ciała powinny wybierać materace o budowie elastycznej. Do wagi 80kg standardowo zaleca się twardość H2, powyżej tej wagi- twardość H3. Twardość H4 zaleca się osobom o wadze powyżej 100kg, materac taki powinien być odpowiednio gruby.

Wybierając nowy materac, każdy powinien kierować się własnymi preferencjami oraz ewentualnymi zaleceniami lekarza. Większość oferowanych przez nas modeli, to materace kieszeniowe 7- strefowe.

Twardości poszczególnych warstw sprężyn, zostały dobrane tak, ażeby pozwolić kręgosłupowi podczas snu zachować anatomiczny układ. Posiadamy również, zyskujące coraz większe uznanie materace piankowe zróżnicowanej twardości. Docenione już przez naszych zachodnich i południowych sąsiadów.

Długość wybieranego przez nas materaca, powinna być o około 20cm większa niż wzrost śpiącej na nim osoby. Szerokość zależy od indywidualnych upodobań.

Warto również pamiętać o dobraniu odpowiedniego stelaża. Niewłaściwie dobrany stelaż, zmniejsza komfort użytkowanego materace jak również w znaczący sposób skraca jego żywotność. We wszystkich sprzedawanych przez nas materacach zalecamy nie więcej niż 4cm odległość miedzy listwami stelaża.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl